پرسش‌های متداول

 • آموزش آنلاین

  1. تمامی موضوعاتی که محتوای آنها با استفاده از امکانات صدا، تصویر و اشتراک گذاری اسکای روم قابل ارایه باشند را می توان به صورت آنلاین برگزار نمود. کلیه دروس مقاطع تحصیلی، رشته های دانشگاهی، تخصص های فنی و مهندسی، نرم افزارهای رایانه ای، آموزش های قرآنی و مذهبی، دوره های فرهنگی و هنری، زبان های خارجی و بسیاری موارد دیگر به صورت آنلاین قابل ارایه می باشند.
  1. از آنجایی که ترافیک اصلی بر روی سرورهای اسکای روم می باشد، برای برگزاری یک دوره آموزشی آنلاین کافی است سرعت لازم جهت تدریس مدرس فراهم شود. این سرعت متناسب با امکانات مورد استفاده در کلاس مانند صدا، تصویر و دسکتاپ بین 5 KB/s تا 50 KB/s متغییر خواهد بود. به بیان دیگر حداقل اینترنت ADSL 128 ضروری است. دقت داشته باشید برای ارایه محتوا سرعت آپلود اهمیت دارد.
  1. مدرس می تواند از هر مکان دلخواه که به اینترنت دسترسی داشته باشد در کلاس حضور یافته و به تدریس بپردازد. یکی از امتیازات آموزش آنلاین امکان استفاده از اساتید مجرب در سایر شهرها و کشورها می باشد.
  1. محدودیتی در ظرفیت کلاس های آنلاین اسکای روم وجود نداشته و متناسب با سرویس تهیه شده می توان کلاس ها را با ظرفیت دلخواه برگزار نمود اما با توجه به اینکه در کلاس آنلاین ارتباط 2 طرفه می باشد لذا مدیریت تعداد زیاد کارآموز کار دشواری بوده و می تواند در تعامل کارآموزان حاضر در کلاس اثر منفی داشته باشد. ظرفیت پیشنهادی برای هر کلاس بین 10 تا 50 نفر است.
  1. تمامی افرادی که به اینترنت مناسب دسترسی داشته باشند می توانند بدون محدودیت مکانی از داخل یا خارج کشور در دوره های آنلاین شرکت نمایند.
  1. یک دستگاه رایانه و اینترنت مناسب برای شرکت در کلاس آنلاین کافی است اما برای برقراری ارتباط 2 طرف با مدرس و یا سایر کارآموزان می بایست از هدست و وبکم استفاده نمود.
  1. بله در صورتی که اینترنت از نوع ADSL باشد می توان از منزل نیز در کلاس های آنلاین شرکت نمود. اینترنت های Wimax و GPRS برای شرکت در کلاس های آنلاین مناسب نمی باشند.
  1. بله می توان به صورت همزمان چندین کلاس آنلاین را در اتاق های مجازی مجزا برگزار نمود.
  1. بله ارتباط میان مدرس و کارآموزان می تواند به صورت دو‌طرفه برقرار شده و همانند کلاس های حضوری امکان پرسش و پاسخ وجود دارد.
  1. بله در کلاس های حضوری نیز می توان با نصب میکروفون و وبکم امکان حضور کارآموزان آنلاین را فراهم نمود. این ارتباط نیز می تواند به صورت دوطرفه برقرار گردد.
 • وب کنفرانس

  1. از نظر فنی در اسکای‌روم محدودیتی برای ظرفیت جلسات وب‌کنفرانس وجود ندارد اما به ظرفیت‌های بیشتر از ۳۰ نفر در اصطلاح وبینار گفته شده و به دلیل تعداد بالای کاربر تعامل میان حاضرین در جلسه وب‌کنفرانس تا حد زیادی کاهش می‌یابد.
  1. بر خلاف سیستم‌های ویدیو‌کنفرانس که دارای محدودیت در تعداد نقاط اتصال کاربران می‌باشند سیستم وب‌کنفرانس اسکای‌روم هیچگونه محدودیتی در تعداد نقاط اتصال کاربران به جلسه وب‌کنفرانس وجود ندارد.
  1. سرعت اینترنت مورد نیاز به تعداد تصاویر همزمان و کیفیت تصاویر بستگی دارد. به عنوان مثال برای یک تصویر همزمان با کیفیت 320x240 حداقل اینترنت 128k ADSL مورد نیاز می‌باشد.
  1. در وب‌کنفرانس اسکای‌روم علاوه بر ارتباط زنده صدا و تصویر امکان ارایه گزارشات تصویری از طریق نمایش اسلاید، فایل‌های پاورپوینت، پی‌دی‌اف، اکسل و... نیز وجود دارد. همچنین در صورت نیاز امکان به اشتراک گذاشتن تمام دسکتاپ توسط ارایه دهنده فراهم شده است. علاوه بر این با قابلیت تبادل مستقیم فایل در اتاق می‌توان مستندات لازم را در اختیار حاضرین در جلسه قرار داد.
  1. خیر، سرویس‌های وب‌کنفرانس اسکای‌روم در تمامی‌ساعات شبانه روز و ایام هفته فعال بوده و بدون نیاز با هماهنگی قبلی آماده بهره برداری می‌باشند.
  1. برگزار کننده جلسه همانند سایر کاربران به یک دستگاه رایانه رومیزی و یا لپ تاپ متصل به اینترنت همراه با میکروفون و وبکم مناسب نیاز دارد.
  1. بله از سرویس وب‌کنفرانس اسکای‌روم میهمانان خارج از کشور نیز می‌توانند در جلسات وب‌کنفرانس شرکت نمایند.
  1. در صورتی که نسخه سرور اسکای‌روم بر روی یکی از سیستم‌های شبکه داخلی سازمان نصب گردد امکان برگزاری جلسات وب‌کنفرانس در شبکه درون سازمانی نیز میسر خواهد بود.
 • وبینار

  1. اسکای‌روم با راه اندازی سرورهای متعدد در داخل کشور امکان برگزاری وبینارهای چندین هزار نفری را نیز فراهم نموده است. در ظرفیت‌های بالا ترافیک کاربران بر روی سرورهای متعدد تقسیم می‌گردد.
  1. برای برگزاری وبینار کاملا مجازی یک دستگاه رایانه یا لپ‌تاپ متصل به اینترنت مناسب، وبکم و هدست کافی است اما در صورتی که وبینار، پخش زنده یک مراسم حضوری در سالن همایش باشد ممکن است میکروفون‌های بیسیم و وبکم‌های با کیفیت بالاتر و حتی بیسیم مورد استفاده قرار گیرد.
  1. برای وبینار حداقل اینترنت ADSL 256k مورد نیاز است اما برای پوشش آنلاین یک همایش واقعی در سالن کنفرانس و به منظور ارایه کیفیت بهتر، داشتن اینترنت 512k توصیه می شود.
  1. بله در صورتی که امکان پخش صدا و تصویر میهمان آنلاین به کمک سیستم صوتی سالن و دیتاپروژکتور یا نمایشگرهای بزرگ فراهم شده باشد، میهمان آنلاین نیز می‌تواند در محل سالن برگزاری همایش به ارایه محتوا پرداخته و حاضرین در سالن نیز به صورت زنده صدا، تصویر و اسلایدهای نمایش داده شده را مشاهده نمایند.
  1. بله کارگاه‌های جانبی می‌توانند به صورت همزمان و یا بعد از وبینار در اتاق‌های مجازی جداگانه برگزار شده و متقاضین به صورت آنلاین و زنده از این کارگاه‌ها استفاده نمایند.
 • تعرفه های خدمات

  1. هر یک از مخاطبانی که در یک رویداد شما به صورت آنلاین و همزمان شرکت می نمایند در اصطلاح "یک کاربر آنلاین" محسوب می گردند. حداکثر تعداد مخاطبین آنلاین در یک رویداد برابر با "ظرفیت رویداد" شما خواهند بود. مثلا در سرویسی با ظرفیت 50 کاربر آنلاین می توان یک وبینار 50 نفره یا 2 کلاس آموزشی 25 نفره یا 5 کلاس 10 نفره را به صورت همزمان برگزار کرد.
  1. ما بر اساس پیش بینی حداکثر ظرفیت مورد نیاز جهت برگزاری رویدادها از سوی شما، سرور مناسب را به سرویس تان اختصاص می دهیم. بنابراین ارایه سرویس با ظرفیت کاربر آنلاین نامحدود امکان پذیر نیست
  1. هر رویداد صرف نظر از تعداد شرکت کنندگان (کاربران آنلاین) خود دارای مدت زمان معینی است. مثلا یک کلاس آموزشی 2 ساعت و یک وبینار می تواند تا 8 ساعت به طول بیانجامد. اکنون اگر مدت زمان کل رویدادهایی که در یک ماه برگزار می نمایید را با هم جمع کنید، مجموع ساعت های استفاده شما از اسکای روم در طی یک ماه بدست می آید. به عنوان مثال اگر در یک ماه 4 کارگاه آموزشی برگزار نمایید که هر کارگاه 10 ساعت آموزش را در بر دارد (5 جلسه 2 ساعته) شما در مجموع 40 ساعت برنامه آنلاین برگزار نموده اید.
  1. شما می توانید از شارژ سرویس خود (مجموع ساعت در ماه) بدون محدودیت استفاده نمایید. به عنوان مثال اگر سرویس شما با ظرفیت 5 ساعت در ماه خریداری شده باشد و اعتبار آن 3 ماهه باشد در نتیجه می توانید در مجموع 15 ساعت رویداد آنلاین برگزار کنید. حال ممکن است در ماه اول تنها 2 ساعت از این ظرفیت را مصرف نمایید یا تمام 15 ساعت آن در هفته اول استفاده شود.
  1. بله، شما در هر زمان می توانید مجموع ساعت در ماه سرویس خود را افزایش دهید. به عنوان مثال ممکن است برای شروع سرویسی جهت برگزاری 5 ساعت وبینار در ماه تهیه کنید. اما پس از برگزاری 2 وبینار به دلیل استقبال شرکت کنندگان تصمیم به افزایش وبینارها تا 20 ساعت در ماه گرفته و سرویس خود را شارژ نمایید.
   شارژ سرویس ها بر مبنای نفرساعت انجام می شود.
  1. هر یک ساعت حضور کاربر آنلاین در اتاق های مجازی شما و استفاده از سرویس اسکای روم برابر "یک نفرساعت" محاسبه می گردد. در نتیجه مصرف یک جلسه 2 ساعته با 20 کاربر آنلاین معادل 40 نفرساعت می باشد. ظرفیت مصرف سرویس های اسکای روم به صورت نفرساعت تعیین می گردد که حاصل ضرب "ظرفیت رویداد" در "مجموع ساعت در ماه" خواهد بود. برای مثال ظرفیت مصرف یک سرویس "10 نفره" با "5 ساعت در ماه" برابر 50 نفرساعت می باشد.
  1. اسکای روم با هدف حفظ حقوق شما خدمات خود را بر مبنای "نفرساعت" ارایه می نماید، از این رو میزان مصرف واقعی شما نیز به صورت خودکار توسط سیستم محاسبه و گزارش آن در پنل مدیریتی در اختیار شما قرار می گیرد. به عنوان مثال ممکن است شما سرویس 20 کاربره داشته باشید اما یک رویداد 10 کاربره برگزار کنید. در این صورت به ازای یک ساعت رویداد تنها 10 نفرساعت از سرویس شما مصرف می شود نه 20 نفر ساعت و این حق مسلم شماست.
  1. در صورتی که مدت سرویس شما به پایان برسد غیرفعال شده و برای ادامه استفاده از آن باید سرویس خود را تمدید نمایید و یا سرویس جدیدی را تهیه کنید. ولی در صورتی که مدت زمان سرویس شما به پایان نرسیده باشد اما سقف مصرف شما که بر مبنای نفرساعت است به اتمام برسد سرویس غیرفعال خواهد شد و برای ادامه استفاده از آن باید آن را شارژ نمایید. شارژ سرویس بر مبنای نفرساعت بوده و طبق تعرفه های مصوب قابل تهیه می باشد.

  1. اگر در طول مدت زمان سرویس خود نتوانید تمام نفرساعت خود را مصرف نمایید، با تمدید سرویس یا تهیه سرویس جدید این شارژ باقیمانده به سرویس بعدی منتقل می گردد. اما در صورتی که پس از اتمام مدت زمان سرویس آن را تمدید نکنید یا سرویس جدیدی تهیه نکرده باشید، باقیمانده شارژ شما از بین خواهد رفت. دقت داشته باشید برای انتقال شارژ باقیمانده سرویس قبلی به سرویس جدید نباید وقفه ای در تمدید آن یا خرید سرویس جدید پیش بیاید بنابراین بهتر است قبل از اتمام سرویس فعلی خود برای تمدید آن یا خرید سرویس جدید اقدام کنید.

  1. اسکای روم برای مدیریت و بهره برداری بهتر از سرویس ها یک پنل مدیریتی را به شما اختصاص می دهد. در این پنل مدیریتی امکان ایجاد 5 اتاق مجازی، 20 حساب کاربری و 100 مگابایت فضا جهت مدیریت فایل ها فراهم شده است. در صورت تهیه بسته مدیریتی این امکانات به 30 اتاق مجازی، 200 حساب کاربری و 1024 مگابایت فضا افزایش می یابد. در صورتی که نیاز شما بیشتر از این میزان باشد می بایست درخواست خود را اعلام فرمایید.

  1. شما با تهیه بسته آی فریم(میزبانی) می توانید رویدادهای خود را در سایت و دامنه دلخواهتان برگزار نمایید. در این روش لینک ورود به رویدادها به جای آدرس www.skyroom.ir حاوی آدرس دامنه مورد نظر شما خواهد بود. علاوه بر این می توانید برنامه اسکای روم را در صفحات داخلی وب سایت خود اجرا نمایید. دقت داشته باشید در صورت استفاده از بسته میزبانی، سرور و پهنای باند مورد نیاز همچنان توسط اسکای روم تامین شده و تنها نمایش رویدادها به وب سایت شما منتقل می شوند. استفاده از بسته میزبانی در وب سایت شما مستلزم دریافت گواهینامه SSL می باشد و با کمی دانش برنامه نویسی تحت وب می توانید رویدادها را در وب سایت دلخواه خود برگزار نمایید.

  1. در صورت استفاده از دامنه اختصاصی، آدرس دامنه (Domain) یا زیردامنه (Subdomain) دلخواه شما در پنل کاربری تان تعریف می شود و تمامی اتاق های مجازی به صورت خودکار با آدرس مورد نظر شما ایجاد شده و در آن برگزار می گردند. برای این منظور باید بر روی دامنه یا زیردامنه مورد نظر خود گواهینامه SSL نیز تهیه نمایید. این سرویس نیاز به هیچ گونه دانش برنامه نویسی ندارد.

  1. در "بسته آی فریم(میزبانی)" شما می توانید رویدادهای خود را در صفحات داخلی وب سایت ها و دامنه های مختلفی فراخوانی نمایید و محدودیتی در تعداد دامنه مورد استفاده ندارید. تنها شرط لازم داشتن گواهینامه SSL در دامنه های مورد نظر است ولی در "دامنه اختصاصی" تمامی رویدادهای شما تنها در یک دامنه مشخص برگزار می گردند.

   همچنین در "بسته آی فریم(میزبانی)" شما می توانید محتوای صفحات خود را نیز در کنار محیط برنامه اسکای روم نمایش دهید. به عنوان مثال می توانید هدر وبسایت خود را در بالای صفحه برگزاری رویداد قرار داده و یا در ستون کنار صفحه برگزاری رویداد، تبلیغات سایر خدمات و محصولات خود را نمایش دهید. البته این تغییرات نیاز به کمی دانش برنامه نویسی دارد. ولی در "دامنه اختصاصی" هیچ گونه تغییری در صفحه برگزاری رویداد قابل اعمال نیست.

   اما در "دامنه اختصاصی" کلیه اتاق ها به صورت خودکار با آدرس دامنه اعلام شده ایجاد می شوند در حالی که با "بسته آی فریم(میزبانی)" شما می بایست برای هر رویداد خود به صورت دستی یک صفحه در وب سایت تان ایجاد کرده و مختصری برنامه نویسی انجام دهید.

   همچنین در حالت "دامنه اختصاصی" امتیاز (Ranking) برگزاری رویداد، تعداد کلیک ها و مدت حضور کاربران به دامنه شما تعلق می گیرد در حالی که با "بسته آی فریم(میزبانی)" این امتیازات به اسکای روم اختصاص می یابد.
  1. قبل از تهیه سرویس اسکای روم بهتر است برآورد نسبی از حجم فعالیت خود داشته باشید و سپس بر اساس شرایط اجرای برنامه ها سرویس مناسب را انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر قصد برگزاری یک دوره آموزشی 20 ساعته برای 50 کارآموز را دارید می توانید از سرویس های زیر استفاده کنید:
   سرویس 50 نفره با 20 ساعت آموزش (1 کلاس 50 نفره)
   سرویس 25 نفره با 40 ساعت آموزش (2 کلاس 25 نفره)
   سرویس 10 نفره با 100 ساعت آموزش (5 کلاس 10 نفره)
   انتخاب با شماست...

 • پخش زنده رویدادها

  1. همایش، سمینار، کنفرانس، کنسرت، تئاتر، کارگاه های آموزشی، جلسات گفتمان و پرسمان، دورهمی های شخصی و... از جمله رویدادهایی هستند که می توان در بستر اینترنت به صورت زنده و آنلاین پخش نمود.
  1. میکروفون ها و وبکم های داخلی لپ تاپ ها، تلفن های هوشمند و تبلت ها اغلب به دلیل گیرندگی ضعیف و کیفیت پایین برای محیط های بزرگ مناسب نیستند. از این رو پیشنهاد می کنیم از تجهیزات جانبی (اکسترنال) برای این منظور استفاده نمایید. دقت داشته باشید در صورتی که ارایه دهندگان و سخنرانان در حین ارایه محتوا حرکت می نمایند، می بایست از میکروفون های بیسیم و یا هندزفری بلوتوث استفاده نمایید. پایه فیلمبرداری جهت تثبیت موقعیت وبکم ها، لپ تاپ یا رایانه (به ازای هر وبکم یک دستگاه) و اینترنت مناسب و پایدار جزو ملزومات پخش زنده می باشند. برای ارتباط صوتی می توان از تلفن های هوشمند و یا تبلت که به هندزفری بلوتوث متصل هستند استفاده نمود.
  1. اینترنت محل برگزاری رویداد می بایست در درجه اول پایدار باشد (توصیه ما استفاده از اینترنت پرسرعت ADSL است) تا از بروز اختلال در حین پخش زنده پیشگیری شود. سرعت آپلود نیز می بایست حداقل 256Kb/s باشد. دقت داشته باشید اینترنت مذکور باید به صورت اختصاصی جهت پخش زنده مورد استفاده قرار گیرند و از استفاده سایر کاربران از آن همزمان با پخش زنده اکیدا خودداری نمایید. پیش بینی حداقل یک خط اینترنت دیگر به عنوان جایگزین خط اصلی نیز بسیار مفید است.
  1. پخش زنده هر رویداد دارای یک پیوند اینترنتی (لینک) می باشد که توسط برگزار کننده رویداد، در اختیار مخاطبین مورد نظر قرار می گیرد. مخاطبین می توانند از طریق رایانه، لپ تاپ، تلفن هوشمند و یا تبلت در رویداد شما شرکت نمایند. با کلیک بر روی این پیوند، فرم ورود به پخش زنده رویداد در مرورگر متقاضی نمایش داده می شود. دسترسی متقاضیان متناسب با سیاست های برگزار کننده می تواند به صورت عمومی (میهمان) یا در قبال ثبت نام و دریافت شناسه کاربری و گذرواژه فراهم شود.
  1. بله، به ازای هر وبکم می توان یک تصویر را به صورت زنده و همزمان پخش نمود. به عنوان مثال شما می توانید یک وبکم را برای پوشش تصویری تریبون و وبکم دیگر را برای سکوی همایش در نظر بگیرید. دقت داشته باشید ارایه چند تصویر همزمان مستلزم اینترنت پرسرعت تر در محل همایش می باشد. از طرفی مخاطبین نیز برای دریافت چندین تصویر همزمان نیاز به اینترنت پرسرعت تری خواهند داشت و ممکن است بخشی از مخاطبین در دریافت تصاویر با مشکل مواجه شوند. از این رو توصیه می کنیم به جای پخش همزمان چندین تصویر، متناسب با شرایط رویداد تصویر وبکم مناسب تر را فعال نموده و با سوییچ نمودن وبکم ها، پوشش تصویری رویداد را مدیریت نمایید.
  1. خیر، دوربین های فیلمبرداری امکان اتصال به سیستم های تحت وب را ندارند و حجم تصاویر تولید شده با این دوربین های نیز بسیار بالاست و مناسب انتقال در بستر وب نمی باشند. در صورت نیاز می توانید از وبکم های با کیفیت بالا استفاده نمایید.
  1. بهتر است صدای افراد از فاصله بسیار کم گرفته شود و دریافت صدا از محیط (بلندگوهای محل برگزاری) به هیچ عنوان توصیه نمی شود. از این رو در صورتی که سخنرانان و ارایه دهندگان شما در محل مشخصی تثبیت شده اند، می توانید از میکروفون های با کیفیت رومیزی و یا میروفون های رایج در رویدادها استفاده کنید. اما در صورتی که سخنرانان و ارایه دهندگان در حال حرکت بر روی سکو هستند، حتما از میکروفون های بیسیم یقه ای یا دستی استفاده کنید. البته می توانید از هندزفری بلوتوث یا بیسیم و گوشی های تلفن هوشمند یا تبلت نیز استفاده نمایید.
 • راهنمای مشتریان

  1. عدم دریافت ایمیل فعالسازی ممکن است به علت های زیر باشد:

   • آدرس ایمیل اشتباه وارد شده باشد.
   راهکار: برای تغییر ایمیل با واحد پشتیبانی ما در تلگرام در ارتباط باشید.

   ممکن است ایمیل فعالسازی به عنوان هرزنامه (Spam) شناخته شده باشد.
   راهکار: لطفا پوشه هرزنامه (Spam) خود را چک کنید.

   از ایمیل سازمانی استفاده کردید.
   راهکار: معمولا ایمیل های سازمانی، از دریافت ایمیل توسط افراد ناشناس جلوگیری می کنند از این رو بهتر است از سرویس دهندگانی همچون Gmail,Yahoo و یا Hotmail استفاده کنید. برای تغییر ایمیل با واحد پشتیبانی ما در تلگرام در ارتباط باشید.
  1. راهکار : هنگامی که سرویس نداشته باشید اجازه دسترسی به پنل مدیریت را نخواهید داشت . ابتدا باید سرویس تهیه کنید تا این امکان برای شما فراهم شود.
   دقت کنید بعد از خرید سرویس باید یکبار از حساب کاربری خود خارج شده و سپس وارد شوید.
  1. اگر در قسمت "آدرس کوتاه" کلمات فارسی وارد میکنید، این مشکل پیش خواهد آمد. برای رفع این مشکل لطفا در این قسمت از حروف لاتین استفاده نمایید.
   توجه داشته باشید که در قسمت آدرس کوتاه، آدرس ایمیل خود را وارد نکنید. در این صورت به هنگام ورود به اتاق با خطای مرورگر مواجه خواهید شد.


   skyoom-desktop-sharing-extention

 • راهنمای کاربران

  1. هنگامی که نمی توانید به اتاق وارد شوید احتمالا مشکلات زیر برای شما پیش آمده است.

   1. لینک اتاق خطا دارد . این مشکل ممکن است به دلیل استفاده از ایمیل در نام کاربری باشد همچنین ممکن است لینک ناقص را در قسمت آدرس مرورگر خود ناقص وارد کرده باشید.

   skyoom-desktop-sharing-extention


   2. ممکن است دسترسی کاربر شما عادی باشد و رویداد هنوز شروع نشده باشد. این حالت بخاطر گزینه "ابتدا اپراتور وارد شود" در تنظیمات اتاق شما فعال شده است.

   skyoom-desktop-sharing-extention


   3. حساب کاربری شما بخاطر اتمام اعتبار زمانی و یا شارژ و یا بصورت دستی توسط برگزار کننده غیر فعال شده است.

   skyoom-desktop-sharing-extention


   4. کاربر شما اجازه دسترسی به اتاق شما را ندارد. دسترسی کاربران به اتاق ها توسط برگزار کننده مدیریت می شود.

   skyoom-desktop-sharing-extention


   5. ممکن است شناسه کاربری و یا گذرواژه خودرا اشتباه و یا ناقصی را وارد می کنید. ویا ممکن است هنوز چنین حساب کاربری توسط برگذار کننده در سیستم تعریف نشده است.

   skyoom-desktop-sharing-extention


   6- ممکن است سرویس شما منقضی شده باشه (اعتبار و یا شارژ سرویس به اتمام رسیده باشد).

   skyoom-desktop-sharing-extention


  1. برای تست میکروفون خود اینجا کلیک کنید و میکرفون خود را تست کنید . دقت داشته باشید اگر برای اولین بار است که به این سایت میروید مرورگر اجازه دسترسی به میکروفون شما را از شما خواهد خواست که در این صورت شما باید گزینه Allow را بزنید.
   درصورتی که میکروفون شما فعال باشد صفحه زیر به شکل ارتعاش های صدا (طبق تصویر مشخص شده ) در خواهد آمد.

   skyoom-desktop-sharing-extention

   در صورتی که میکروفون شما در این صفحه به درستی کار کرد باید تنظیمات مربوط به دسترسی مرورگر برای اسکای روم بررسی شود و درصورتی که میکرفون شما به درستی کار نکرد می بایست تنظیمات میکروفون در سیستم عامل بررسی گردد.

   در صورتی که میکروفون در سایت تست بدرستی کار نکرد این صفحه را مطالعه کنید.
   درصورتی که میکروفون در مرحله قبل به درستی کار کرد این صفحه را مطالعه کنید.
  1. لطفا بعد از کارکرد صحیح میکروفون در صفحه تست، وارد محیط اتاق شده بر روی دگمه Secure که قبل از آدرس سایت قرار داده شده کلیک کنید و دسترسی مرورگر به میکروفون را طبق تصویر در اتاق بررسی کنید هردو گزینه میکروفون و وبکم باید در وضعیت Allow باشند.

   skyoom-desktop-sharing-extention


   همچنین توجه داشته باشید که بعد از بررسی نکات ذکر شده، تنظیمات میکروفون را در اسکای روم بررسی کنید.
   پس از بررسی نکات ذکر شده تنظیمات میکروفون را در اسکای روم بررسی نموده و میکروفون صحیح را انتخاب کنید.

   skyoom-desktop-sharing-extention


   skyoom-desktop-sharing-extention

  1. درصورت عدم کارکرد صحیح میکروفون در سایت تست طبق راهنمای داده شده تنظیمات میکروفون در ویندوز خودتان را چک کنید.
   1. برروی آیکون بلندگو (Speaker) کیک راست کرده و گزینه Recording devices را انتخاب کنید.

   skyoom-desktop-sharing-extention


   2. در پنجره باز شده لیستی از دستگاه‌های ارسال صدا را مشاهده خواهید کرد. با ایجاد صدا و صحبت کردن، مشاهده خواهید کرد که نوار سبز رنگی در یکی از این دستگاه‌ها نوسان ایجاد می‌کند. این بدین معناست که آن دستگاه فعال می‌باشد.
   3. در صورتی که مشاهده کردید نوار سبز رنگ در حال نوسان بود، یعنی میکروفون شما به درستی پیکربندی شده است.
   4. روی دستگاه فعال موردنظرتان کلیک کنید تا انتخاب شود. سپس مطابق تصویر زیر دکمه "Set Default" را انتخاب کنید.
   5. روی دکمه "Ok" کلیک کنید.

   skyoom-desktop-sharing-extention

  1. این خطا به دلیل عدم دسترسی مرورگر به وبکم شما نمایش داده شده است.
   لطفا وارد محیط اتاق شده بر روی دگمه Secure که قبل از آدرس سایت قرار داده شده کلیک کنید و دسترسی مرورگر به وبکم را طبق تصویر در اتاق بررسی کنید گزینه وبکم باید در وضعیت Allow باشند.

   skyoom-desktop-sharing-extention


  1. اکوی صدا زمانی پیش می آید از بلند گو به میکروفون منتقل شود این وضعیت در یکی از سه حالت زیر رخ میدهد
   1-بیش از یک سیستم در یک محیط (فیزیکی) در اتاق مجازی مشترک آنلاین باشند.
   2- روی یک سیستم با دو مرورگر مختلف وارد یک اتاق مجازی شوید.
   3- روی یک مرورگر با دو تب مختلف وارد یک اتاق محازی شودید.

   برای رفع این مشکل:
   فاصله دو سیستم و یا از هدست استفاده کنید.
  1. برای تست وبکم خود به اینجا رفته و وبکم خود را تست کنید. دقت داشته باشید اگر برای اولین بار است که به این سایت میروید مرورگر اجازه دسترسی به وبکم شما را از شما خواهد خواست که در این صورت شما باید گزینه Allow را بزنید.
   درصورتی که وبکم شما فعال باشد تصویر شما طبق راهنمای مشخص شده در این سایت نمایش داده خواهد شد.

   skyoom-desktop-sharing-extention


   در صورتی که وبکم شما در این صفحه به درستی کار کرد باید تنظیمات مربوط به دسترسی مرورگر برای اسکای روم بررسی شود و در صورتی که وبکم شما به درستی کار نکرد باید وبکم خود را تعویض کنید.
  1. دقت داشته باشید که حتما از مرورگرهای کروم و یا فایر فاکس استفاده کنید.
   اگر از آغاز رویداد اطمینان دارید و صدایی دریافت نمی کنید موارد زیر را بررسی کنید:
   یکبار اتاق را ترک کنید و سپس وارد شوید.
   برای تست خروجی صدای خود به (اینجا) رفته و خروجی صدا را در دستگاه خود تست کنید.

   skyoom-desktop-sharing-extention


   در صورتی که در سایت تست موفق نشدید صدایی بشنوید به احتمال زیاد سیستم خروجی صدا شما (اسپیکر) مشکل دارد و باید سخت افزاری این مشکل را بررسی کنید.
   درصورتی که شما از اینترنت سازمانی استفاده می کنید باید توجه داشته باشید که برای استفاده از بستر اسکای روم باید پورت های مشخصی باز باشند. جهت اطلاع از پورت های مورد نیاز با واحد پشتیبانی در ارتباط باشید.

   در غیر این صورت لطفا به این صفحه رفته و تنظیمات خروجی صدا را برروی سیستم عامل خود (ویندوز ) چک کنید.
  1. اگر از اینترنت سازمانی استفاده نمی کنید و همچنان مشکل دریافت صدا دارید باید تنظیمات صدا را برروی سیستم خود بررسی نمایید.
   1. با کلیک راست کردن برروی آیکون بلندگو (Speaker) و انتخاب گزینه Sounds پنجره تنظیمات صدا برای شما باز خواهد شد.

   skyoom-desktop-sharing-extention


   درپنجره باز شده به سربرگ Playback بروید.

   skyoom-desktop-sharing-extention


   در سربرگ Playback لیستی از دستگاه‌های پخش صدا را مشاهده خواهید کرد. درصورتی که هیچ موردی را مشاهده نمی کنید یا کارت صدا و یا درایور مربوطه برروی سیستم شما نصب نیست. با پخش یک موزیک روی سیستم و شنیدن صدای خروجی از بلندگو ، مشاهده خواهید کرد که نوار سبز رنگی در یکی از این دستگاه‌ها نوسان ایجاد می‌کند. این بدین معناست که آن دستگاه فعال می‌باشد.
   3. در صورتی که مشاهده کردید نوار سبز رنگ در حال نوسان بود، یعنی دستگاه خروجی صدای شما به درستی پیکربندی شده است. روی دستگاه فعال کلیک کنید تا انتخاب شود. سپس مطابق تصویر زیر دکمه "Set Default" را انتخاب کنید.
   4. روی دکمه "Ok" کلیک کنید.
  1. معمولا این مشکل زمانی رخ میدهد که فرمت فایل با گروه انتخاب شده (اسلاید ، صدا ، ویدئو ، متفرقه ) همخوانی نداشته باشد.
   برای بررسی بیشتر به (راهنمای مدیریت فایل ها از داخل اتاق) مراجعه نمایید.
   همچنین توجه داشته باشید که قسمت "متفرقه" به منظور دانلود فایل ها توسط کاربران شما تهیه شده است. از این رو فایل های که قصد پخش آن ها را دارید در این قسمت بارگذاری نفرمایید.
  1. معمولا وقتی کل دسکتاپ و یا مرورگر به اشتراک گذاشته می شود و روی همان صفحه اتاق که رویداد در حال برگذاری است بمانید این حالت پیش می آید و هنگامی که خارج از محیط اسکای روم در حال ارایه محتوا هستید کاربران تصویر مناسب را دریافت می کنند.
   می‌توانید برای رفع این حالت از قسمت منوی اتاق برروی تنظیمات کلیک کنید و در سربرگ عمومی گزینه جلوگیری از اکوی تصویر دسکتاپ را فعال کنید.

   desktop-echo
  1. این مشکل می‌تواند به دلیل وجود فایروال بر روی سیستم یا شبکه شما باشد. برای انتقال صدا یا تصویر می‌بایست پورت های 10000 تا 11000 از نوع UDP که مورد استفاده برنامه هستند را در تنظیمات فایروال خود باز بگذارید. همچنین این مشکل می‌تواند به دلیل فعال بودن پراکسی یا VPN بر روی رایانه یا دستگاه موبایل یا تبلت شما باشد که در این صورت توصیه می‌کنم برای کیفیت ارتباطی بهتر آن را قطع کنید.
  1. این مشکل بیشتر به علت عدم پایداری و یا سرعت اینترنت شما رخ می دهد . لطفا برای مطمئن شدن از پایداری اینترنت تست های زیر را انجام دهید.

   1. برای بررسی سرعت واقعی اینترنت خود از وب سایت هایی مانند www.speedtest.net استفاده نمایید.

   تست سرعت


   2.پایداری اینترنت خود را می توانید در منوی برنامه، در گزینه "وضعیت اتصال" بررسی کنید.

   دستور گرفتن پینگ در محیط ویندوز


   در صورتی که time شما کمتر از 60ms و بدون نوسان باشد از پایداری لازم برخوردار است.
   استفاده از اینترنت وای فای (بیسیم) میتواند باعث اختلال در ارتباط شود و همچنین فاصله شما از مودم نیز در این امر تاثیر دارد.
  1. ممکن است در وارد کردن متن دچار مشکل برعکس بودن کلمات شوید.
   این مشکل به خاطر انتخاب حالت Justify در تنظیمات ابزار متن هست.
   لطفن حالت دیگری را انتخاب کنید تا مشکل برطرف شود.
  1. ابتدا باید از فعال بودن اعلان های مورد نظر در تنظیمات اتاق مطمئن شوید.
   مانند تصویر زیر از قسمت تنظیمات به سربرگ اعلان ها بروید و موارد مورد نظر را فعال کنید و گزینه تایید را بزنید.
   skyoom-desktop-sharing-extention

   درصورتی که پیام خطای "دسترسی مرورگر به اعلان ها داده نشده است" به شما نمایش داده شد، طبق راهنمای زیر عمل کنید.
   پس از مطمئن شدن از فعال بودن اعلان های مورد نظر باید دسترسی مرورگر به اعلان ها (Notifications) را بررسی کنید. برای این منظور برروی آیکون امنیت سایت که به رنگ سبز می باشد کلیک کنید و مانند تصویر گزینه Notifications را برروی Allow قرار دهید.
   skyoom-desktop-sharing-extention