بزرگترین افتخار ما تولید محصول ایرانی به صورت کاملا بومی است. فرآیند تولید اسکای روم دارای فراز و نشیب های بسیاری بوده و تولید نسخه اول آن از سال 1392 آغاز گردیده است. از این رو تصمیم گرفتیم تاریخچه تولید اسکای روم را در اختیار شما قرار دهیم چرا که این تاریخچه سند توانایی، پشتکار و تخصص همکاران ما در بخش توسعه و تولید محصول است و مشاهده نسخه های قدیمی اسکای روم نیز خالی از لطف نمی باشد.

نسخه 1

ایده اولیه ما در شهریور سال 1392 شکل گرفت و هدف راه اندازی کسب و کاری جهت ارایه خدمات کامپیوتری به صورت ریموت بود. پس از تجزیه و تحلیل های فراوان این ایده به آموزش آنلاین تغییر یافت و تصمیم به تولید محصولی متناسب با نیاز این ایده گرفته شد. اولین نسخه اسکای روم با نام تجاری "فرآموز" تولید شد. محیط این برنامه بسیار ساده و امکانات آن کاملا ابتدایی بود.

اسکای روم نسخه 1.0نسخه 2

پس از موفقیت در تولید نسخه اولیه محصول، ایده اولیه نیز تکمیل تر شد و به فراهم نمودن بستر لازم برای استفاده از فن آوری ارتباطات آنلاین در داخل کشور ارتقا یافت. نام تجاری "فرآموز" به یک سیستم مدیریت آموزش (LMS) که در حوزه آموزش آنلاین مورد نیاز بود اختصاص داده شد که هم اکنون به عنوان یکی دیگر از محصولات این شرکت در وب سایت www.Faramooz.ir عرضه گردیده است. نام تجاری اسکای روم نیز در این مرحله انتخاب شد و نسخه بعدی اسکای روم با امکانات بیشتر و رابط کاربری بهتر همزمان با وب سایت رسمی ما منتشر شد.

اسکای روم نسخه 2.0نسخه 3

با جدی تر شدن کسب و کار و برگزاری چند رویداد آزمایشی متوجه پیچیدگی رابط کاربری اسکای روم شدیم و پس از تحلیل های فراوان نسخه 3.0 اسکای روم را با رابط کاربری بسیار متفاوت و امکانات کامل تر عرضه نمودیم.

اسکای روم نسخه 3.0نسخه 4

با اضافه شدن پنل مدیریتی، وب سرویس و توسعه ابزارها نسخه 4.0 اسکای روم تولید و تا نسخه 4.2.2 ادامه یافت که با توجه به ارایه پنل به مشتریان، وب سایت اسکای روم نیز به طور کامل تغییر نمود.

اسکای روم نسخه 4.0نسخه تحت وب

سرانجام با بررسی و تحلیل نیازهای مشتریان و بازخوردهای دریافت شده از سوی کاربران نسخه 4 اسکای روم، به این نتیجه رسیدیم که محدودیت نسخه دسکتاپ به سیستم عامل ویندوز مانع بزرگی در مسیر همگانی شدن این محصول می باشد. خصوصا اجرای اسکای روم بر روی تلفن های هوشمند و تبلت ها امری کاملا ضروری بود. از این رو پس از 1 سال تحقیق و توسعه در اردیبهشت 1395 اولین نمونه تحت وب اسکای روم را با محیطی بسیار ساده تر و امکاناتی کامل تر عرضه نمودیم.

اسکای روم نسخه تحت وب